Hlavní obsah

Metrákový daněk běhal Brnem, skolila ho až druhá uspávací střela

Až druhá narkotizační střela uspala ve středu ráno daňka, který se objevil u Vídeňské ulice v Brně. Přivolaným strážníkům se podařilo zvíře udržet mimo frekventovanou silnici i železniční trať v prostoru vlečky. Pomoci strážníkům s velkým zvířetem museli i myslivci.

Metrákový daněk běhal Brnem, skolila ho až druhá uspávací střela

Mohutný daněk se v areálu Českých drah objevil ve středu kolem půl deváté ráno. Hlídka strážníků musela kvůli případnému uzavření provozu na přilehlé šestiproudé silnici přivolat posily.

"Pracovník odchytové služby potřeboval speciální narkotizační střely, které mu pomohli sehnat pracovníci mysliveckého svazu," řekla mluvčí strážníků Denisa Kapitančíková.

Na metrákové zvíře první střela zcela nezabrala a strážníci ho pomocí sítě a žebříků udrželi mimo silnici, dokud nezapůsobila druhá střela, která zvíře uspala. Strážníci daňka nakonec převezli do obory v Jinačovicích, kde si ho do své péče převzali místní myslivci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků