Hlavní obsah
Případ vyšetřuje policie. Foto: Luděk Fiala, Novinky

Matka z jihu Čech dala dceři do jogurtu fridex

Smrtelným koktejlem z jogurtu a fridexu se v pátek pokusila zabít svoji malou dceru 22letá matka na jihu Čech. Holčičce zachránil život včasnou reakcí její otec a poté lékaři. Obviněné ženě hrozí výjimečný trest. Incident se podle policistů odehrál v pátek večer.

Případ vyšetřuje policie. Foto: Luděk Fiala, Novinky
Matka z jihu Čech dala dceři do jogurtu fridex

Vysoce nebezpečnou nemrznoucí směs, která je charakteristická sladkou chutí, žena smíchala s jogurtem a podala holčičce. Plačící dcery si po chvíli všiml otec. Jogurt ochutnal a okamžitě zavolal záchranku.

„Otec se projevil jako hrdina. Nejen, že dceři zajistil pomoc, ale sám si ochutnáním vražedného nápoje způsobil zranění,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner s tím, že dvojice byla odvezena do jihočeské nemocnice.

Dívenka předškolního věku, která utrpěla zranění na vnitřních trávicích orgánech, byla v sobotu převezena do nemocnice v Motole.

„Holčička je v současné době stabilizovaná. Jejího otce snad během několika dnů propustí lékaři do domácího ošetřování,“ sdělil Matzner.

Zadrženou ženu policisté v sobotu obvinili ze zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Podali také podnět k návrhu na její vzetí do vazby. „Za mimořádně zákeřný čin hrozí ženě trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo trest výjimečný,“ řekl Matzner.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků