Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Matka brutálně napadala své měsíční dítě, odsedí si 16 let

Krajský soud v Hradci Králové ve středu poslal šestadvacetiletou ženu z Hradce Králové za pokus o vraždu jejího měsíčního dítěte na 16 let do vězení.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Matka brutálně napadala své měsíční dítě, odsedí si 16 let

Rozsudek není pravomocný, obžalovaná i státní zástupce si pro odvolání ponechali lhůtu, uvedla Iva Matušková z krajského soudu.

Obžalovaná své dítě opakovaně různými způsoby fyzicky napadala ve druhé polovině května loňského roku. Policie případ začala vyšetřovat poté, co přijala oznámení na podezření z týrání měsíčního dítěte, které skončilo s vážným poraněním hlavy v nemocnici. Život dítěti zachránili lékaři hradecké fakultní nemocnice.

Původně policie ženu obvinila z těžkého ublížení na zdraví a soudce ji poslal do vazby. Z pozdějšího posudku soudního znalce z oboru lékařství však vyplynulo, že žena přímo ohrozila dítě na životě. "Proto jsme případ překvalifikovali na zvlášť závažný zločin vražda ve stadiu pokusu," uvedla loni v září policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků