Hlavní obsah

Manžel Monyové po činu zřejmě vyskočil z okna

Výslech manžela spisovatelky Simony Monyové, podezřelého z její vraždy, není zatím možný. Nadále je hospitalizován. Jeho stav je vážný, podle dostupných informací jej zatím nelze probudit z umělého spánku. Údajně po vraždě vyskočil z okna.

Manžel Monyové po činu zřejmě vyskočil z okna

"Výslech, který by měl objasnit okolnosti činu, by se mohl uskutečnit v příštím týdnu," řekla mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová. Muži hrozí až 18 let vězení.

Podle nepotvrzených informací manžel literátky po jejím zavraždění skočil z okna. Dopadl prý na kapotu osobního auta pod domem, což výrazně ztlumilo pád. K mrtvé se proto vrátil, zranil se nožem a z okna objektu pak skočil ještě jednou. Vedrová tyto informace nepotvrdila ani nevyvrátila.

Konflikt mezi párem, který uzavřel manželství před osmi lety, se stal v noci na čtvrtek. Monyová, autorka tří desítek románů pro ženy, zemřela v důsledku pobodání. Při konfliktu byl její partner zraněn a skončil v péči lékařů. Motiv útoku není znám.

"V podstatě nic o něm nevíme. To hlavní bychom se měli dovědět z výslechu," uvedla mluvčí. Doplnila, že po něm se rozhodne, zda bude manžel literátky obviněn z vraždy.

Monyová podle jejích přátel neměla šťastné manželství, byla obětí domácího násilí, její partner ji údajně nejen ponižoval, ale také znásilňoval. Před smrtí výrazně zhubla. Podle svědků se chtěla s manželem rozejít. [celá zpráva]

Bydleli spolu v rodinném domě v Brně-Obřanech, kde se vražda stala. Monyová mu prý před časem koupila byt. Manžel se ale nechtěl s rozchodem smířit. Spisovatelka o celé situaci mlčela. Policii ona ani nikdo z jejích známých nekontaktoval. [celá zpráva]

Monyová vydávala v poslední době své knihy ve spolupráci se svým manželem. Podle literárních vědců je tento postup u známých autorů zcela ojedinělý. Po smrti literátky patrně přejde větší část autorských práv na jejího manžela.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků