Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Manažeři ostravské firmy zneužili podle policie dotace

Protikorupční policie viní tři manažery ostravské firmy z dotačního podvodu. Část z dotací v celkové sumě 315 miliónů korun, které byly určeny na nákup strojních zařízení k recyklaci plastů, použili jinak. Dva z obviněných skončili ve vazbě. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Manažeři ostravské firmy zneužili podle policie dotace

Společnost se sídlem v Moravskoslezském kraji se věnuje výrobě a recyklaci obalových materiálů. Pobočky má i ve Zlínském a Libereckém kraji. "Tři obvinění působili v různých řídicích funkcích," řekl Ibehej.

Vyšetřování případu dozoruje vrchní státní zástupce Karel Kalda. Podle něj manažeři firmy k jinému než deklarovanému účelu použili část dotací. "Zařízení ale podle zjištěných informací nakoupené bylo," uvedl. Doplnil, že obvinění se dotačního podvodu dopustili už i tím, že do žádosti uvedli nepravdivé údaje.

Dva obvinění skončili ve vazbě

Detektivové trojici zadrželi a následně obvinili v pondělních ranních hodinách. Ve čtvrtek na žádost policie rozhodl soud o tom, že dva z mužů půjdou do vazby.

"Všechny osoby byly obviněny z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným osobám trest odnětí svobody od pěti do deseti let," doplnil mluvčí útvaru. Podle něj v letech 2007 až 2011 obvinění měli neoprávněně získat na dotacích přibližně 315 miliónů korun.

Škoda byla podle kriminalistů způsobena jak Evropské unii, asi 268 miliónů korun, tak České republice - přibližně 47 miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků