Hlavní obsah
Helena Vondráčková Foto: Lenka Hatašová

Management Vondráčkové varuje před falešnými profily zpěvačky

Management Heleny Vondráčkové varuje před podvodníky, kteří na sociálních sítích zakládají její falešné profily a snaží se vylákat z lidí peníze nebo čísla kreditních karet. Zpěvačka má na Facebooku svůj jediný oficiální profil, k němu existuje ještě jí schválená stránka fanklubu. Uvedl v pondělí Luboš Procházka, PR manažer Vondráčkové.

Helena Vondráčková Foto: Lenka Hatašová
Management Vondráčkové varuje před falešnými profily zpěvačky

„Na Facebooku a Instagramu je zároveň množství jiných falešných profilů, které se za Helenu Vondráčkovou vydávají. Je to už několikátý odporný atak na fanoušky zpěvačky. Je s podivem, že administrátoři Facebooku a policie jsou v klidu a nekonají,“ uvedl manažer Vondráčkové Martin Michal.

Podobný problém řeší také Ivana Gottová. Vdova po Karlu Gottovi na Facebooku na začátku ledna oznámila, že si někdo opakovaně zřídil falešný profil Karel-Gott a tímto jménem vkládá podvodné komentáře a slibuje výhru.

Projekt Internetem bezpečně, za kterým stojí nezisková organizace you connected, upozorňuje na značné množství podvodného jednání v prostředí sociální sítě Facebook. Pachatelé cílí na naivitu běžných uživatelů internetu. Ti se pak obracejí na policii, že jim byla z telefonní faktury či přímo z účtu stržena určitá částka, avšak to už bývá pozdě.

„Postup je v případě zneužití profilů slavných lidí podobný. Pachatel založí stejnou fotku, jakou má umělec na svém oficiálním profilu, a snaží se prostřednictvím sociálních sítí vylákat peníze. Většina lidí to pochopí, ale někteří se nechají zlákat vidinou nějaké výhry,“ dodal Procházka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků