Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo

Majitel bránil auto před zlodějem vlastním tělem

Kuriózní pokus o krádež auta, ke kterému došlo v pátek 26. prosince, řeší policisté z Havířova. Opilý muž využil nepozornosti majitele vozu a chtěl mu i s autem ujet. Nepočítal však s tím, že majitel bude svůj majetek bránit i vlastním tělem.

Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo
Majitel bránil auto před zlodějem vlastním tělem

Vše začalo tím, že muž chtěl nechat auto zahřát, a tak ho nastartoval. „Udělal však fatální chybu, že od vozidla se vzdálil. Toho využil náhodný kolemjdoucí, který neváhal, do vozidla usedl a zamkl se v něm,“ uvedl mluvčí karvinské policie Jaroslav Kus.

Majitel v domnění, že v autě už sedí jeho žena, šel vzorně za ní. Místo známé tváře však uviděl za volantem cizího chlapa. „Poté, co se poškozený snažil přední dveře otevřít, se nastartované vozidlo pomalinku rozjíždělo. Ve snaze zabránit jakýmkoliv způsobem jeho ujetí se odhodlal ke kaskadérskému kousku. Levou polovinou těla si lehl na přední kapotu, jednou rukou se držel předního sloupku, druhou kliky dveří a s pravou nohou na zemi bránil své auto,“ popsal a dodal, že vozidlo ujelo 20 metrů, než si to pachatel rozmyslel a zastavil.

„Po chvilce volání a křičení muž z vozidla vystoupil. Policejní hlídka pachatele zadržela a zjistila, že v jeho žilách koluje alkohol. Jelikož naměřená hodnota činila 1,8 promile alkoholu v dechu, putoval muž k vystřízlivění na protialkoholickou stanici,“ doplnil Kus. Zloděj nyní čelí obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívání cizí věci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků