Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Václav Lang, Novinky

Lyžaři museli z chat, policie kvůli hrozbě bombou evakuovala 300 lidí v Ostružné

Tři stovky lyžařů evakuovali v neděli ráno z lyžařského areálu v Ostružné na Jesenicku hasiči společně s policisty. Po osmé hodině ranní do areálu zavolal anonym. Tvrdil, že v lyžařském středisku je uloženo nespecifikované množství bomb. Lidé se museli vystěhovat z chat a dalších objektů střediska.

Ilustrační foto Foto: Václav Lang, Novinky
Lyžaři museli z chat, policie kvůli hrozbě bombou evakuovala 300 lidí v Ostružné

Místo poté prohledávali policisté společně se speciálně cvičenými psy zaměřujícími se na vyhledávání výbušnin. „Prohlídka areálu byla ve čtrnáct hodin ukončena. Po kontrole celého areálu, včetně několika kilometrů sjezdovek a objektů, které se v areálu nacházejí, policisté žádný nástražný výbušný systém neobjevili,“ potvrdila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ve ski areálu zasahovalo 25 policistů včetně policejních psovodů z Olomouckého a Pardubického kraje se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin, dále deset hasičů a dva členové Horské služby Jeseníky.

„Policisté vyhodnocují všechny získané informace a poznatky a po neznámém oznamovateli pátrají,“ poznamenala mluvčí s tím, že již kriminalisté zahájili řízení pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy. V případě dopadení hrozí autorovi anonymního telefonátu až pětileté vězení. „Zjišťujeme také výši škody, která jednotlivým subjektům vznikla,“ dodala Urbánková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků