Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Lyžař upadl na sjezdovce do bezvědomí, nezachránila ho už ani rychlá pomoc

Ani téměř okamžitá profesionální resuscitace už nepomohla lyžaři, který v úterý odpoledne náhle upadl do bezvědomí na sjezdové trati v šumavských Nových Hutích na Prachaticku. Jak Právo informoval zasahující člen Horské služby pro oblast Šumavy Miroslav Cinádr, okolnosti, při nichž u muže došlo k zástavě životních funkcí, jsou dosud nejasné.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Lyžař upadl na sjezdovce do bezvědomí, nezachránila ho už ani rychlá pomoc

„Nejdříve nám z neznámého čísla volal mužský hlas, že jede pomoci někomu, kdo upadl. Neudal žádné podrobnosti, jen lokalitu nehody,“ uvedl Cinádr. Upřesnil, že v okamžiku kdy vyrazil na udané místo na terénní čtyřkolce, přišla dispečinku horské služby výzva i od zdravotnické záchranné služby.

„Když jsem přijel k bezvládnému muži, poskytovali mu ostatní lyžaři už laickou resuscitaci. Ihned jsem se sám pustil do pokusů obnovit jeho životní funkce. Během chvíle dorazil na místo i sanitní vůz a auto s lékařem. Záchranáři poté muži poskytli výboj z defibrilátoru, ale po pětačtyřicetiminutové resuscitaci byl lékař nucen konstatovat smrt,“ popsal další průběh snahy záchranářů zachránit lidský Cinádr.

Dodal, že přímou příčinu úmrtí stanoví teprve pitva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků