Hlavní obsah

Lupič pořezal ženu v obličeji, ta se zhroutila

Mimořádně brutální přepadení pracovnice herny vyšetřují kriminalisté ve Frýdku-Místku. Událost se stala už počátkem září, vzhledem k náročnému vyšetřování a psychickému stavu přepadené ženy o ní policie informovala až nyní.

Lupič pořezal ženu v obličeji, ta se zhroutila

Na jednapadesátiletou ženu zaútočil pachatel ve tři hodiny ráno ve chvíli, kdy provozovnu opustil poslední návštěvník. „Do té doby jí vyprávěl o své rodině a o tom, jak miluje svou dceru. Takto milý ale byl jen do třetí hodiny ranní. Ve chvíli, kdy poslední host odešel, popadl připravený nůž a vrhl se ním na nic netušící servírku,“ uvedl mluvčí policie Ivan Žurovec.

Když hrůzou zkoprnělá žena odmítla příkaz k vydání peněz, začal ji řezat nožem. „Zasadil jí hlubokou řeznou ránu přes celý obličej, píchl ji do prsou a ruky. Z herny si nakonec po nerovném souboji odnesl více než 80 tisíc korun,“ řekl Žurovec.

Oběti poskytla první pomoc policejní hlídka. I několik týdnů po přepadení je ve špatném zdravotním stavu. „Žena dosud neovládá poraněnou ruku a část zasaženého obličeje. Navíc je její psychický stav velice vážný a je v trvalé péči psychologů,“ řekl mluvčí.

Z loupeže kriminalisté již obvinili pětatřicetiletého muže, kterého vypátrali pomocí několika důležitých stop.

„Po svém zadržení se ke svému jednání přiznal a vydal část uloupených peněz. V současné době je ve vazební věznici v Ostravě a za trestný čin loupeže mu v této chvíli hrozí až 10 let vězení. Vzhledem ke zraněním, která své oběti způsobil, však není vyloučena ani přísnější kvalifikace,“ dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků