Hlavní obsah

Lupič na útěku z benzínky v Praze shodil svršky a prodal pistoli, vypátrali ho doma

Až deset let vězení hrozí 27letému muži, kterého policie obvinila z loupežného přepadení benzínové stanice v Praze. Podle vyšetřovatelů hrozil zbraní a obsluha mu ze strachu vydala peníze. Pachatel po sobě zanechal na útěku řadu stop. Ty se nakonec staly vodítkem pro policii.

Lupič na útěku z benzínky v Praze shodil svršky a prodal pistoli, vypátrali ho doma

Pachatele zaznamenala na benzínce v Náchodské ulici bezpečnostní kamera, policie zveřejnila ze záznamu fotku.

Přepadení benzínky na Praze 9

Foto: Policie ČR

„Maskovaný muž namířil na obsluhu střelnou zbraň a donutil ji k vydání hotovosti slovy: 'Dělej, dělej, nebo budu střílet'. Obsluha z obavy o svůj život vydala finanční hotovost, kterou si lupič vložil do svého batohu a z místa utekl,” informovala v pátek o případu mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Kdy k přepadení došlo a s kolika penězi muž ze stanice utekl, policie neupřesnila. Mluvčí sdělila, že podezřelého kriminalisté zadrželi v úterý.

Lupič na útěku z benzínky po sobě nechal řadu stop

Foto: Policie ČR

Kriminalistům se podle ní podařilo určit trasu, kudy muž utíkal, pomohlo jim zejména oblečení k maskování, které cestou odhazoval.

Podezřelého nakonec zadrželi u něj doma. K přepadení se přiznal, chtěl tím prý řešit finanční problémy.

Obviněný muž měl na benzínce hrozit střelnou zbraní

Foto: Policie ČR

„Plynovou pistoli po loupežném přepadení prodal. Sedmadvacetiletý muž je v současné chvíli obviněný ze spáchání trestného činu loupež, za což mu v případě odsouzení hrozí až deset let za mřížemi,” upřesnila Siřišťová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků