Hlavní obsah
Bezděkovská starší přípravka úspěšně zakončila podzimní část fotbalové sezony. Foto: Ondřej Teska

Lupič na útěku spáchal sebevraždu

Dvaatřicetiletý lupič se ve čtvrtek zastřelil po neúspěšném přepadení pobočky České spořitelny v Cukrovarské ulici v Čakovicích v Praze 9. Smrt zvolil poté, co jej na útěku blízko místního kostela obklíčila policie.

Bezděkovská starší přípravka úspěšně zakončila podzimní část fotbalové sezony. Foto: Ondřej Teska
Lupič na útěku spáchal sebevraždu

Do budovy vtrhl se zbraní v ruce krátce po 11. hodině. Podle policie zamířil zbraň na jednu z přítomných zaměstnankyň a chtěl peníze. "Vyděšená žena ale zachovala chladnou hlavu a zavolala policii," upřesnila mluvčí pražské policie Daniela Razímová. Muž proto neváhal a bez lupu se vydal na útěk. "Byli jsme na místě okamžitě," potvrdil policejní důstojník z ředitelství Praha 9 Milan Černý.

Střelil se do hlavy

"Jakmile ale zjistil, že policisté obklíčili budovu banky, zřejmě zpanikařil a hledal únikovou cestu," pokračuje Razímová s tím, že utéct už neměl kam. Asi po dvaceti metrech, nedaleko čakovického kostela, si vpálil jednu kulku přímo do hlavy a na místě zemřel. "Přivolaný lékař už mohl konstatovat jenom smrt," dodala mluvčí.

Při přepadení ani následné policejní akci nebyl nikdo další zraněn. Další okolnosti případu prověřuje policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků