Hlavní obsah
 

Lovce sexuální otrokyně poslal vrchní soud definitivně do vězení

Vrchní soud v Olomouci poslal v úterý definitivně do vězení za únos a znásilnění mladé ženy z Jihlavska a několik dalších trestných činů trojici mužů, bratry a syna, kteří toužili mít sexuální otrokyni. Josefa Dubského (54) poslal Vrchní soud na 12 let do vězení, jeho o rok mladšího bratra Karla na 10 let a Josefa mladšího na osm let.

 
Lovce sexuální otrokyně poslal vrchní soud definitivně do vězení

„Máme za to, že krajský soud provedl veškeré dokazování tak, aby byl zjištěn skutkový stav bez důvodných pochybností, a správně kvalifikoval spáchané trestné činy,“ řekl Právu mluvčí vrchního soudu Stanislav Cik. „Krajský soud uložil všem obžalovaným přiměřené tresty, co se týče povahy a závažnosti trestných činů, roli jednotlivých obviněných i vzhledem k možnostem jejich nápravy,“ dodal Cik.

Vrchní soud zamítl jak odvolání státního zástupce, tak i obžalovaných. Rozsudek Krajského soudu v Brně zrušil pouze částečně - snížil částku, kterou mají obžalovaní uhradit osmnáctileté dívce za nemajetkovou újmu z půl miliónu na 450 tisíc korun.

„Je to z toho důvodu, že ministerstvo spravedlnosti již poškozené vyplatilo 50 tisíc korun na základě zákona o pomoci obětem trestných činů,“ dodal mluvčí. Odsouzení musí rovněž zaplatit nemajetkovou újmu ve výši šedesát tisíc korun druhé manželce Josefa Dubského, který se k soudu v úterý odmítl s ohledem na svůj zdravotní stav dostavit.

Inspiraci našli u Fritzla

Muži loni v polovině srpna násilím vtáhli do obytného karavanu osmnáctiletou Míšu, která čekala na autobusové zastávce u Řídelova na Jihlavsku na svého přítele, a odvezli ji do kempu na Hodonínsku. V karavanu pak muži dívku celou noc znásilňovali. Navíc jí hrozili, že když nebude „hodná“, uříznou jí hlavu nebo že skončí v sudu jako oběti orlických vrahů.

Jako sexuální otrokyni ji prý chtěli držet pod zámkem v předem připravené místnosti alespoň deset let. Dívce, která stále ještě trpí psychickými problémy, se však ráno po noci hrůzy podařilo z karavanu uprchnout oknem a přivolat pomoc. Policie poté všechny tři muže, kteří podle znalců netrpí žádnými deviacemi a za své činy jsou plně odpovědní, zadržela.

Muži se pravděpodobně inspirovali rakouským únoscem Josefem Fritzlem, který ve sklepě držel 24 let svou dceru a zplodil s ní sedm dětí.

„Dělala by nám sexuální otrokyni nejméně deset let, co by bylo pak, nad tím jsem nepřemýšlel. Kdyby přišla do jiného stavu, tak bych ji sám odrodil a děcko pak vychoval. Do školy by nešlo, naučil bych je psát i číst sám,“ uvedl Josef starší u výslechu. Ostatní dva muži měli mít z Josefa strach. Svého syna prý opakovaně několikrát týdně mlátil, a to i v dospělosti. [celá zpráva]

Unést chtěli i jiné. Neúspěšně

Již před únosem osmnáctileté dívky si Josef starší za pomoci syna vyhlédl studentku v Třebíči, která jim naštěstí utekla. Pak otec v autě bez oken unesl z Brna na Jihlavsko svoji bývalou druhou ženu, kterou zadržoval čtyři dny a znásilňoval společně se synem.

Únosu dívky z Jihlavska se měla celou dobu účastnit i první manželka Josefa a matka Josefa mladšího, která, i když byla s Dubským rozvedená, pečovala až do únosu o jeho dvě děti ve věku dvou a tří let, které má únosce s druhou bývalou manželkou a jež mu soud svěřil do opatrovnictví.

První manželka, která je zbavena svéprávnosti, vypovídala pouze na počátku vyšetřování. Přiznala, že ji manžel opakovaně bil. Druhá manželka také o násilnostech Josefa staršího vypověděla pouze do protokolu. Přímé svědectví pak odmítla již dříve, když případ projednával krajský soud.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků