Hlavní obsah
Roman Janoušek u Vrchního soudu v Praze, který řeší jeho odvolání v případu nehody, při které zranil chodkyni. Foto: Milan Malíček, Právo

Lobbista Janoušek opět požádal o prodloužení propustky z vězení

Lobbista Roman Janoušek opět požádal Krajský soud v Brně o prodloužení propustky z vězení. Janoušek byl odsouzen na 4,5 roku za to, že opilý srazil ženu autem a od nehody ujel, ze zdravotních důvodů má však nyní trest přerušený. Propustka mu vyprší na konci listopadu, mluvčí soudu Simona Pešková ve čtvrtek řekla, že Janoušek chce přerušení trestu prodloužit o rok.

Roman Janoušek u Vrchního soudu v Praze, který řeší jeho odvolání v případu nehody, při které zranil chodkyni. Foto: Milan Malíček, Právo
Lobbista Janoušek opět požádal o prodloužení propustky z vězení

Na novou žádost Janouška upozornil Český rozhlas. „Návrh odsouzeného na prodloužení přerušení výkonu trestu jsme obdrželi 1. listopadu. V tuto chvíli se soudce seznamuje se spisovým materiálem,” uvedla mluvčí soudu.

Podle ní je předčasné hovořit o tom, kdy soud o žádosti rozhodne.

Opilý lobbista naboural v březnu 2012 v pražské Michli do vozu vietnamské řidičky a od nehody ujel. Když zastavil na červenou, žena jej dohonila, stoupla si před jeho vůz a chtěla s ním situaci řešit. Janoušek proti ní nejdřív dvakrát popojel, poté se na zelenou rozjel, ženu porazil a ujel.

Za to ho soud poslal na 4,5 roku do vězení, kam Janoušek nastoupil na podzim roku 2014.

Janoušek si však dlouhodobě stěžuje na zdravotní komplikace po operacích hlavy, na což slyšel i soud, když mu ze zdravotních důvodů letos v červnu na půl roku přerušil trest. Výkon trestu má lobbista přerušený do 25. listopadu.

Obnovu procesu soud zamítl

V říjnu se Janoušek u Městského soudu v Praze pokusil otevřít svůj případ na základě znaleckých posudků z oboru psychiatrie, neurochirurgie a očního lékařství. Obnovy procesu se ale nedočkal, soud jeho žádost zamítl. Rozhodnutí není pravomocné. Janouškův advokát proti němu podal stížnost, kterou se bude zabývat vrchní soud.

Poškozená po nehodě strávila zhruba měsíc a půl v nemocnici. Kdyby jí lékaři neposkytli včasnou pomoc, mohla i zemřít. Lobbista jí později zaplatil odškodné ve výši 900 tisíc korun.

Městský soud Janouškovi původně uložil za těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky tříletý trest, který však odvolací senát o rok a půl zpřísnil. Lobbista navíc nesmí dalších sedm let řídit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků