Hlavní obsah
 

Létající lahve a bitka s těžkooděnci. Policie zveřejnila video ze zásahu proti anglickým chuligánům

Pražská policie v sobotu zveřejnila video z pátečního zásahu proti anglickým fotbalovým chuligánům v centru metropole. Angličané v Týnské ulici tropili výtržnosti a na policisty házeli lahve. Těžkooděnci proto museli zasáhnout.

 
Létající lahve a bitka s těžkooděnci. Policie zveřejnila video ze zásahu proti anglickým chuligánům

Radikální fanoušci dorazili na utkání fotbalistů Anglie s Českou republikou, který se hrál v Edenu a Češi v něm nakonec vyhráli 2:1. K incidentu ovšem došlo ještě před začátkem zápasu.

Angličtí příznivci tropili před restaurací v Týnské ulici výtržnosti a nechtěli se uklidnit ani na opakované výzvy policistů pronášené v angličtině. Proto zasáhli těžkooděnci.

„Bylo zajištěno 14 lidí, kteří skončili na cizinecké policii pro podezření ze spáchání přestupku,” uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

BEZ KOMENTÁŘE: Policie v Praze po zásahu proti fotbalovým chuligánům

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Během pátečního večera museli policisté v centru Prahy řešit celkem dva významnější konflikty spojené s fanoušky. Kromě výtržností v Týnské šlo ještě o útok na hosty restaurace ve Veleslavínově ulici, do níž vběhlo několik maskovaných útočníků.

„Útok proběhl i za použití pyrotechniky a došlo při něm k poškození zařízení restaurace. Pak se dali výtržníci na útěk, nicméně je policisté vzápětí dopadli a 17 z nich zadrželi,” uvedl Daněk s tím, že skončili na policejním oddělení pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci.

„Po výslechu byli všichni propuštěni a nyní bude probíhat standardní trestní řízení,” dodal.

Práci měli policisté po skončení zápasu – na Vinohradech identifikovali skupinu asi sta rizikových chuligánů.

BEZ KOMENTÁŘE: Kontrola stovky českých fanoušků na Vinohradech

Video: Novinky

„Jednalo se převážně o příznivce pražských fotbalových klubů. Tito muži měli podle všeho namířeno do centra metropole, aby vyvolávali konflikty s anglickými fanoušky, což podtrhuje fakt, že u sebe měli například kukly a bojové rukavice. Díky odhalení této skupiny a ztotožnění všech lidí z ní policisté překazili jejich plány a i díky tomu proběhla noc na sobotu v centru Prahy bez problémů,” uvedl Daněk.

„Při této kontrole jeden z podezřelých zaútočil pěstmi na policisty, kteří ho následně zadrželi. Tento dvacetiletý muž je nyní stíhaný pro trestný čin násilí proti úřední osobě, za což mu hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody,” doplnil mluvčí.

S ohledem na to, že Angličané zůstávají v Praze až do neděle, budou policisté i nadále hlídkovat v ulicích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků