Hlavní obsah
Jan Douda, vítěz v benčpresu Foto: Pavel Schauer

Kyanidový vyděrač stále mlčí

Recidivista z Benešovska, kterého kriminalisté považují za kyanidového vyděrače, stále odmítá vypovídat. Policie ale míní, že proti němu shromáždila dostatek přímých důkazů, na základě kterých ho může postavit před soud.

Jan Douda, vítěz v benčpresu Foto: Pavel Schauer
Kyanidový vyděrač stále mlčí

Sdělil to v pondělí vedoucí speciálního policejního týmu Ivan Smékal. Jako příklad uvedl, že při domovní prohlídce byly v jeho domě nalezeny lahvičky s roztokem, který je podle předběžných expertíz kyanid.

Policie dnes také potvrdila, že od vyděrače dostala ve čtvrtek 22. května další dopis, ve kterém hrozil, že budou umírat lidé.

Třicetiletého muže policie zadržela v pátek v jeho domě v Pyšelích. Podle sousedů vzorného otce tří dětí, který pracuje v zahradnictví, následně policejní rada obvinil z vydírání. Soud ho pak poslal do vazby.

Podezřelý pracoval U Apolináře

Obviněný byl v minulosti trestán za drobnou majetkovou činnost a jednou za pokus ublížení na zdraví. Podle policie začátkem května anonymně volal na linku 158, kde oznámil, že otráví jídlo v pražských nemocnicích, pokud mu nebude vyplaceno 300 miliónů korun. Po několika dnech se ozval znovu. To už policii označil místo, kam umístil ampulku s kyanidem. Ležela v areálu porodnice U Apolináře, kde podezřelý krátkou dobu pracoval jako řadový zaměstnanec. Policie jeho požadavky kvůli technickým problémům nesplnila, muž své výhrůžky nesplnil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků