Hlavní obsah
Havarovaná auta na dálnici D35 Foto: HZS Olomouckého kraje

Kvůli vedrům popraskala dálnice D35, havarovalo pět aut

Kvůli nehodám čtyř osobních vozidel a nákladního automobilu byla v sobotu odpoledne uzavřena dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na Olomoucku ve směru na Lipník nad Bečvou. Policie dopravu odklání na vedlejší silnici, dálnice má být v místě nehody zavřená do 22:00. Podle hasičů se zranilo 10 lidí.

Havarovaná auta na dálnici D35 Foto: HZS Olomouckého kraje
Kvůli vedrům popraskala dálnice D35, havarovalo pět aut

Nehoda kvůli popraskanému povrchu dálnice se stala kolem 15. hodiny na 289. kilometru D35. Podle mluvčího policie Libora Hejtmana došlo také k lehkému zranění několika lidí.

„V péči záchranářů skončilo 10 osob, lehčí zranění. Jednotky provedly asistenci záchranářům,” informovali olomoučtí hasiči.

Havarovaná auta na dálnici D35

Foto: HZS Olomouckého kraje

„V pravém jízdním pruhu jel kamion a před ním byl zvlněný úsek dálnice, zřejmě vlivem vedra praskl betonový povrch, který se zvedl, a vozidla zde zastavovala. Kamion zastavil a taktéž v levém jízdním pruhu zastavila tři osobní vozidla, ale čtvrté vozidlo jedoucí stejným směrem nezastavilo a narazilo do kolony stojících vozidel, čímž došlo k řetězové nehodě,“ popsal Novinkám Hejtman.

Havarovaná auta na dálnici D35

Foto: HZS Olomouckého kraje

"V místě je prasklá vozovka. Po odstranění dopravní nehody dojde k opravě," uvedlo ŘSD. Policie později uvedla, že musela kolem půl šesté odpoledne kvůli zvlnění dálnice v opačném směru uzavřít na 290. kilometru také směr na Olomouc.

Uzavřené dálnice D1 a D8

V sobotu byla uzavřena zhruba dvě hodiny také dálnice D8 nedaleko hranic s Německem kvůli nehodě dvou vozidel u Petrovic. Na 88. kilometru osobní auto z dosud nezjištěných příčin narazilo zezadu do kamionu, řekla mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Při nehodě utrpěli zranění řidič a spolujezdkyně z osobního vozu.

V sobotu ráno způsobil nemalé komplikace v provozu na páteřní silniční tepně – dálnici D1 – také požár kamionu v omezení. Dálnice byla zcela uzavřena. Likvidace požáru si vyžádala úplnou uzavírku. I tak kamion plameny zničily.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků