Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Krkonošská dotační kauza kolem lanovky na Sněžku: Policie navrhla obžalobu

Královéhradecká policie ve středu navrhla krajskému státnímu zastupitelství obžalovat devět osob v takzvané krkonošské kauze. Případ se týká dotačního podvodu, poškození finančních zájmů EU, zneužití pravomoci úřední osoby a dalších činů. Obviněno je osm lidí a právnická osoba. Novinářům to ve středu řekl náměstek ředitele krajské policie pro službu kriminální policie a vyšetřování Jiří Karásek.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Krkonošská dotační kauza kolem lanovky na Sněžku: Policie navrhla obžalobu

Podrobnosti k případu ve středu policie nesdělila, Karásek ani neřekl, kolika skutků se obvinění týká. Už dříve policisté informovali, že věc souvisí s rekonstrukcí a provozem modernizované lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku.

„Byly poškozeny zájmy státu, míří to do hospodaření v oblasti životního prostředí a místní samosprávy. Spis jsme předali, je v moci státního zástupce, víc k tomu říci nemohu,” řekl ve středu Karásek.

Na začátku bylo obviněno devět lidí, jeden během vyšetřování zemřel. Jeho trestní stíhání tedy bylo zastaveno.

Mezi obviněnými je podle dosavadních informací starosta Pece Alan Tomášek (SNK Sněžka) či bývalý ředitel Krkonošského národního parku (KRNAP) Jan Hřebačka. Policie jména obviněných nepotvrdila. Obviněným hrozí podle právní kvalifikace až 12 let vězení.

Podle dřívějších informací se takzvaná krkonošská kauza vztahuje k městu Pec pod Sněžkou a území svěřenému do péče Správy KRNAP. Kriminalisté koncem října 2018 zajistili na několika místech na Trutnovsku včetně Pece materiály při domovních prohlídkách a při prohlídkách nebytových prostor u fyzických osob i veřejné správy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků