Hlavní obsah
Ozbrojení policisté přivedli obviněného z vraždy a znásilnění dívky k vazebnímu jednání. Archivní foto. Foto: Aleš Pelikán, Právo

Kriminalisté rekonstruovali vraždu devítileté dívky z Klášterce

Kriminalisté vyšetřující vraždu devítileté dívky z Klášterce nad Ohří provedli v minulých dnech rekonstrukci činu. Z vraždy byl obviněn 25letý muž, který je příbuzným rodiny usmrcené dívky. Obviněný strávil několik týdnů na psychiatrickém oddělení vězeňské nemocnice, teď už je zpátky ve vazbě.

Ozbrojení policisté přivedli obviněného z vraždy a znásilnění dívky k vazebnímu jednání. Archivní foto. Foto: Aleš Pelikán, Právo
Kriminalisté rekonstruovali vraždu devítileté dívky z Klášterce

„Rekonstrukce proběhla. Zúčastnili se jí i znalci, kteří závěry doplní do svých posudků,” řekl dozorující státní zástupce František Stibor.

Už dříve řekl, že kromě psychologů a psychiatrů budou obviněného muže zkoumat i sexuologové. Ti zjišťují, zda obviněný netrpí duševní či sexuologickou poruchou. Stibor odhaduje, že by případ mohl být ukončen s návrhem na podání na obžalobu zřejmě příští rok v lednu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

BEZ KOMENTÁŘE: Lidé si připomínají Elišku před školou v Klášterci nad Ohří

Video: Karel Otcovský, Právo

Devítiletá dívka zmizela cestou ze školy v úterý 9. září po poledni. Matka se na policii obrátila vpodvečer s tím, že holčička dosud nedorazila domů. Desítky policistů začaly okamžitě prohledávat okolí. Pátrání pokračovalo i během noci a následující den, připojili se i dobrovolníci.

Obviněný bude ještě vyslýchán 

Ve středu krátce po 15. hodině našli policisté v lese asi kilometr od školy tělo děvčete a zanedlouho potvrdili, že to je pohřešovaná dívka.

V pátek policie obvinila z vraždy a znásilnění 25letého muže, který vzápětí putoval do vazby. K činu se přiznal. Zda s kriminalisty spolupracuje i nyní, nechtěl Stibor s ohledem na vyšetřování říct. „Bude ještě vyslýchán,” doplnil.

Obviněnému hrozí až výjimečný trest. Poté, co byl muž převezen do vazby, pokusil se spáchat sebevraždu. Putoval proto na psychiatrické oddělení vězeňské nemocnice v Brně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků