Hlavní obsah
Aleš Juchelka představil umělce přítomným divákům. Foto: Josef Zajíc

Kriminalista podle obvinění přepadl poštu

Pětadvacetiletý syn vysoce postaveného policejního důstojníka a kriminalista z Karlových Varů v jedné osobě je podezřelý z toho, že v prosinci vyloupil místní poštu. Poznaly ho úřednice dva dny po přepadení, když přišel jako běžný občan zaplatit složenku. Případ převzal státní zástupce, který vyšetřuje zločiny policistů.

Aleš Juchelka představil umělce přítomným divákům. Foto: Josef Zajíc
Kriminalista podle obvinění přepadl poštu

"Policista byl ve čtvrtek obviněn z trestného činu loupeže," potvrdil Libor Řeřicha z městského státního zastupitelství v Plzni.

Jiný dobře informovaný zdroj upřesnil, že obviněný je synem muže, který na karlovarském policejním ředitelství šéfuje kriminalistům i vyšetřovatelům. U kriminálky je třetí měsíc, předtím byl služebně zařazen na obvodním oddělení.

Policisté přesvědčili svědkyně, že se spletly

Přepadení poštovního úřadu se odehrálo loni 20. prosince. Do pobočky vstoupil muž s kulichem nasazeným do čela a dvěma pokladním za přepážkou ukázal lístek, na kterém bylo napsáno: "Vydejte peníze nebo budu střílet." Úřednice se zalekly a lupiči předaly přes třináct tisíc korun.

O dva dny později přišel obviněný policista platit na stejnou poštu složenku. "Obě ženy ho poznaly a zavolaly na linku 158. Potom ale došlo k nepochopitelné reakci policistů, kteří s ním druhý den zajeli za úřednicemi. Ženám začali vysvětlovat, že se asi spletly a že jde o policistu, u kterého je to vyloučené. Tím svědkyně ovlivnili a už si nebyly tak jisté," řekl zdroj.

Podezřelý kriminalista obvinění popírá. Tvrdí, že v době loupeže doma spal.

Státní zástupce postup policistů prověří

Policisté pak případ odložili. Vedení pošty si to ale nenechalo líbit a podalo trestní oznámení s tím, že jejich dvě zaměstnankyně pachatele bezpečně identifikovaly. Případ pak převzala Inspekce ministra vnitra, která shromáždila podklady pro státního zástupce.

"Samozřejmě postup policistů budu prověřovat. Některá opatření ve vztahu k vedení karlovarské policie už jsem provedl," sdělil Řeřicha.

Obviněný kriminalista byl postaven mimo službu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků