Hlavní obsah
Tragická nehoda na Písecku Foto: Policie ČR

Končí zatím nejtragičtější týden, na českých silnicích zemřelo 22 lidí

Podle předběžných čísel při dopravních nehodách v Česku tento týden od pondělí do neděle zemřelo 22 lidí, uvedl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. To je stejně jako za celý měsíc únor. V posledním týdnu se odehrály dvě nehody se čtyřmi oběťmi, počet takových kolizí se tak letos v Česku zvýšil na čtyři. Končící týden tak byl zřejmě na českých silnicích nejtragičtějším v letošním roce.

Tragická nehoda na Písecku Foto: Policie ČR
Končí zatím nejtragičtější týden, na českých silnicích zemřelo 22 lidí

U tragických dopravních nehod v tomto týdnu byla podle předběžných výsledků hlavní příčinou nepozornost spojená s nepřiměřenou rychlostí či nedáním přednosti v jízdě, uvedl Lerch. Lidé umírali při čelních střetech aut, když řidiči vyjeli do protisměru, nebo po nárazu do stromů a jiných pevných překážek. Z obětí bylo osm řidičů a 11 spolujezdců z osobních aut.

Řidiči podceňují podzim

V relativně teplém a slunečném počasí řidiči podle Lercha také dostatečně nesledují podmínky pro jízdu. Vozovka přitom může být v lesních úsecích mokrá, je na ní spadané listí.

„Řidiči podceňují to, že už máme podzim, byť to někdy vypadá spíše jako takzvané babí léto, ale opravdu už je tady podzim se vším všudy,” řekl šéf dopravní policie. Rizikový je podle něj podzim i kvůli ranním a večerním změnám viditelnosti a nízko postavenému slunci, které může více oslňovat.

Smutné číslo v noci na neděli zvýšila srážka kamionu s dodávkou v Třinci-Neborech na Frýdecko-Místecku, při které v dodávce zemřeli čtyři lidé. Další dva lidé jsou zranění. Čtyři lidé zemřeli také ve středu poblíž Drhovle na Písecku v osobním autě, které narazilo do nákladního vozu.

Tři oběti si v končícím týdnu vyžádala úterní kolize osobního a nákladního auta u Hořic na Českokrumlovsku. Dvě ženy byly usmrceny na místě, devatenáctiletý mladík zemřel na následky zranění ve středu v nemocnici.

Další dvě letošní nehody se čtyřmi oběťmi se staly o prázdninách. U Bohuňovic na Olomoucku 16. července při střetu osobního a nákladního vozu zemřeli tři lidé, z toho jedno dítě. Další dítě podlehlo zraněním v nemocnici. Čtyři lidé zahynuli 18. srpna při srážce dodávky a osobního auta mezi Vodňany a Protivínem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků