Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Klub na Přerovsku fungoval pro členy dál, navzdory opatřením

Přerovští policisté odhalili v Kokorách na Přerovsku klub, který navzdory vládním opatřením fungoval dál. V jeho prostorách byl v pátek před půlnocí provozovatel a dalších devět lidí, informovala v pondělí mluvčí policie Miluše Zajícová.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Klub na Přerovsku fungoval pro členy dál, navzdory opatřením

Na místo policisté přijeli na základě oznámení, že se z objektu před půlnocí line hlasitá hudba. Podle oznamovatele takto klub funguje každý pátek. „Na místo byla vyslána policejní hlídka, která zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě a ve vnitřních prostorách se nachází větší počet osob,“ uvedla mluvčí.

Policisté objekt zkontrolovali. Na místě byl provozovatel spolu s dalšími devíti lidmi včetně dvou mladistvých.

Přítomní hosté byli z prostoru vykázáni. Podle policie se dopustili přestupku proti krizovému zákonu, ze kterého se budou zodpovídat před správním orgánem. Ten rozhodne o uložení sankcí.

„Přestupku proti stejnému zákonu se dopustil i provozovatel klubu, jehož nezodpovědné počínání bude taktéž řešit správní orgán ve správním řízení,“ doplnila mluvčí.

Policisté uvedli, že podle internetových stránek zahájil klub provoz od 2. října 2020.  Otevřeno měl mít pro členy každý pátek od 18:00, vratný registrační příspěvek činil 50 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků