Hlavní obsah

Karambol na silnici způsobilo v noci na pondělí v Liticích u Plzně divoké prase, které vběhlo přímo pod kola projíždějícímu automobilu Fiat Punto. Jeho řidič nemohl nárazu zabránit a výsledkem střetu se 70 kilovým divočákem byl zdemolovaný předek vozu a proražená olejová vana.

Kanec způsobil karambol

"Když jsme přijeli na místo, divočák ležel v kaluži krve na silnici.  Myslel jsem si, že je mrtvý a tak jsem ho chtěl naložit do auta. Jakmile  jsem se ale k němu přiblížil, zachrochtal, postavil se na nohy a běžel do pole. Lekl jsem se a běžel se zavřít do svého vozidla. Potom jsme volali ochránce zvířat, aby ho odchytili," řekl na místě nehody pracovník Správy a údržby silnic. 

Zraněné prase ekologové odlovili do sítě. "Abychom ho vůbec zpacifikovali, museli jsme ho uspat narkotizační injekcí. Zvíře jsme odvezli  k veterináři, kde podlehlo rozsáhlým vnitřním zraněním," řekl vedoucí záchranné stanice živočichů v Plzni Karel Makoň.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků