Hlavní obsah

Kajínek má opět šanci, ministr podal stížnost

Doživotně odsouzený vězeň Jiří Kajínek má opět šanci na obnovení procesu. Ministr spravedlnosti Pavel Němec (US-DEU) ve čtvrtek podal v jeho prospěch stížnost pro porušení zákona k Nejvyššímu soudu.

Kajínek má opět šanci, ministr podal stížnost

Němec navrhl zrušit rozhodnutí Krajského soudu v Plzni a Vrchního soudu v Praze. Právě ty zamítly Kajínkovu žádost o obnovu řízení. Němec ve stížnosti namítá, že soud důkazy hodnotil v rozporu s trestním řádem, který stanovuje podmínky hodnocení důkazů při rozhodování o obnově řízení. Ministr proto navrhuje rozhodnutí zrušit a věc vrátit k novému projednání Krajskému soudu v Plzni.

Němec je už druhým ministrem spravedlnosti, který podal stížnost ve prospěch Kajínka. Stejně se zachoval i bývalý ministr spravedlnosti a nynější předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

Kajínek byl odsouzen k doživotnímu vězení za dvojnásobnou nájemnou vraždu. Podle soudů zastřelil v roce 1993 plzeňského podnikatele a jeho ochranku. Kajínek tvrdí, že je nevinný. Vrchní soud v Praze definitivně zamítl jeho žádost o obnovení procesu v červnu. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků