Hlavní obsah
Seniorka ve fiatu se ztratila v ulicích, pomoct museli policisté. Foto: Policie ČR

Jednaosmdesátiletá řidička se ztratila v ulicích Prahy. Auto po 14 dnech našla policie

Že policie hledá ukradená auta, je všeobecně známé. Nejen v předvánočním čase ale policisty zaměstnává také pátrání po ztracených autech, které řidiči někde zaparkovali a zapomněli kde. Během pondělí pražští policisté zaznamenali rekordní čtyři případy za den. Nejvíce je zaměstnala 81letá seniorka, která o svém ztraceném autě 14 dní mlčela.

Seniorka ve fiatu se ztratila v ulicích, pomoct museli policisté. Foto: Policie ČR
Jednaosmdesátiletá řidička se ztratila v ulicích Prahy. Auto po 14 dnech našla policie

Seniorka se před 14 dny vypravila z jedné malé obce ve středních Čechách svým Fiatem Seicento do Prahy k lékaři. Avšak zabloudila a dlouho hledala správnou cestu, kterou nenašla, a vyčerpáním auto zastavila a vystoupila.

„Zmatené a unavené seniorky se ujali náhodní kolemjdoucí, kteří jí zavolali taxi. Paní se se svým zážitkem dlouho nikomu nesvěřila. Teprve po čtrnácti dnech o tom řekla své kamarádce, jejíž syn začal po vozidle pátrat,“ popsala mluvčí policie Andrea Zoulová.

Na syna čekala téměř detektivní práce, najít v metropoli zaparkované auto, aniž by měl jakékoliv bližší informace. Po najetí mnoha kilometrů pátrání vzdal a vytočil linku 158.

Pomohly modré zóny

„Pro policisty Integrovaného operačního střediska bylo prověření informačních systémů otázkou několika málo minut a téměř obratem vůz dohledali,“ konstatovala Zoulová s tím, že adresu zaparkovaného auta našli v databázi, která kontroluje špatné parkování v modrých zónách. Zda žena dostala pokutu, policie nesdělila.

Podle ní v pondělí přijali další tři oznámení o ztracených autech, která majitelé po konzultaci s policií nakonec našli.

„Zaparkujete-li své vozidlo v období shonu, dobře si místo zapamatujte anebo si parkovací stání jednoduše zadokumentujte na svůj mobilní telefon. Vyvarujete se tak následné panice při jeho hledání,“ doporučila Zoulová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků