Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Jiří Smutný

Jedna z pobodaných žen v nemocnici zemřela

Šestatřicetiletý muž obviněný ze čtyřnásobného pokusu o vraždu svých příbuzných byl ve čtvrtek odpoledne převezen do ruzyňské vazební věznice. Protože jedna z jeho obětí v nemocnici zemřela, bude stíhání muže brzy změněno na obvinění z vraždy a trojnásobného pokusu o ni. "Zcela určitě se tak stane," řekl náměstek krajského státního zástupce Petr Šnajdr.

ilustrační foto Foto: Jiří Smutný
Jedna z pobodaných žen v nemocnici zemřela

Údajně psychicky narušený muž v úterý podle policie pobodal sedmašedesátiletou matku, osmatřicetiletou sestru a její dva syny - devatenáctiletého a dvouletého. Mladá žena na následky svých zranění zemřela. Informaci deníku Právo potvrdila mluvčí vojenské nemocnice v pražských Střešovicích Magda Thomesová. Žena utrpěla bodné rány v obličeji, čepel nože přitom pronikla až do mozku.

Bodal do převtělení

Proti obvinění stížnost nepodal, k činu se policii přiznal. Ovšem s tím, že místo svých blízkých viděl někoho jiného, do koho bodal. "Je přesvědčen o převtělení," konstatoval obhájce. Vyšetřování by nyní mělo pokračovat výslechy svědků, především poškozených. Jejich zdravotní stav to ale zatím neumožňuje. Zásadní roli sehraje v případu znalecký posudek psychologů a psychiatrů, kteří posoudí duševní stav obviněného a řeknou, zda byl v době činu příčetný.

Pokud se ukáže, že je za své jednání odpovědný a případ dostane na stůl soud, mohl by obviněnému vyměřit 12 až 15 let vězení, možná i výjimečný trest. Obviněný byl přitom stíhán už v minulosti, podle televize Nova byl odsouzen za znásilnění své malé dcery. Údajně byl kvůli tomu i vykastrován.

Muž napadl příbuzné údajně kvůli halucinacím. Nyní již mrtvá žena zřejmě při útoku kryla tělem dvouletého syna a asi mu tak zachránila život. Chlapec měl bodné rány v hrudníku a ruce, žádné zranění nebylo hluboké.

Vlastní matku prý obviněný pobodal do krku a do rukou, devatenáctiletého synovce do hrudníku a do břicha. Pečují o ně lékaři nemocnice ve Slaném, oba jsou mimo bezprostřední ohrožení života. Útočník po činu uprchl do sousední vesnice, kde ho zadrželi policisté.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků