Hlavní obsah
Roman Janoušek u Vrchního soudu v Praze. Archivní snímek Foto: Milan Malíček, Právo

Janoušek se musí léčit ve vězení, kvůli zdraví ho soud nepropustil

Krajský soud v Brně opět zamítl žádost Romana Janouška o přerušení trestu kvůli zdraví. Potřebnou péči mu totiž mohou poskytnout i lékaři ve vězeňské nemocnici.

Roman Janoušek u Vrchního soudu v Praze. Archivní snímek Foto: Milan Malíček, Právo
Janoušek se musí léčit ve vězení, kvůli zdraví ho soud nepropustil

Informaci zpravodajského webu Aktuálně potvrdila mluvčí soudu Simona Tesařová. Jde o třetí Janouškovu žádost o přerušení trestu, kterou soud zamítl. Lobbista si odpykává 4,5 roku vězení za sražení ženy autem.

Zdravotní problémy má Janoušek, který si odpykává trest za to, že opilý srazil autem a vážně zranil vietnamskou ženu, dlouhodobě. Soud mohl rozhodnout o přerušení výkonu trestu, pokud by vězeňští lékaři dospěli k závěru, že lobbistův zdravotní stav je natolik vážný, že mu nejsou schopni poskytnout náležitou zdravotní péči.

Janoušek si odpykává trest ve Vazební věznici v Brně-Bohunicích, jejíž součástí je i vězeňská nemocnice. Janoušek nastoupil do vězení v listopadu 2014.

Zaplatil 900 tisíc

Opilý lobbista srazil v roce 2012 v Praze řidičku, když s ním chtěla řešit jejich dopravní nehodu. Z místa ujel. Pražský městský soud mu původně uložil tříleté vězení, odvolací vrchní soud ale trest zpřísnil na 4,5 roku za mřížemi. Janoušek po odpykání trestu nesmí sedm let řídit motorová vozidla.

Související téma:

Lobbista Roman Janoušek

Foto: Aleš Pospíšil, ČTK

Za těžké ublížení na zdraví hrozilo Janouškovi až deset let vězení. Soudy ale přihlédly mimo jiné k tomu, že zatím nemá záznam v trestním rejstříku a že projevil snahu napravit následky činu. Ženě vyplatil odškodné 900 000 korun. I proto jej poslaly do mírnějšího typu věznice s dozorem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků