Hlavní obsah
 

Íránce Zadeha policie hned po propuštění zase zadržela

Policie v pondělí na základě mezinárodního zatykače opět zadržela Íránce Shahrama Abdullaha Zadeha, který měl být v pondělí propuštěn z vazby, jelikož zaplatil rekordní kauci 150 miliónů korun. Novinkám zadržení potvrdila policejní mluvčí Petra Ledabylová.

 
Íránce Zadeha policie hned po propuštění zase zadržela

„Pětačtyřicetiletého muže jsme zadrželi na základě mezinárodního zatykače,” potvrdila Novinkám Ledabylová s tím, že požadavek na jeho zatčení vydala Íránská islámská republika, konkrétně státní zastupitelství v Teheránu.

„Byl zadržen ještě v areálu vazební věznice,” doplnila mluvčí. Íránec, který je v ČR stíhán spolu s dalšími čtrnácti lidmi kvůli daňovým únikům ve výši 2,5 miliardy korun, se tak na svobodu vůbec nedostal.

O důvodech vydání evropského zatykače policejní mluvčí podrobnosti nesdělila. Sdílnější nebyl ani mluvčí krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma. „Podrobnosti zatím neznám,” řekl Novinkám.

Shahram Abdullah Zadeh

Foto: Miroslav Homola, Právo

Íránec zaplatil v ČR rekordní kauci 150 miliónů a měl být v pondělí propuštěn na svobodu. Obchodník zatím strávil ve vězení 22 měsíců.

O propuštění Zadeha z vazby informoval novináře jeho advokát Pavel Čapčuch. O Íráncově opětovném zadržení přitom zřejmě neměl žádné informace. „Je propuštěný, samozřejmě,” řekl advokát.

Státní zástupce Zadeha viní z nekalých obchodů s pohonnými hmotami. Podle obžaloby skupina operovala s více než šesti desítkami firem a na daňových únicích připravila stát o 2,5 miliardy korun. Íránec vinu popírá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků