Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Instruktáž hodonínských policistů byla plná vulgarit, šéf se omluvil

Již několik týdnů putuje mezi policisty a dalšími lidmi e-mail s originálním zvukovým záznamem instruktáže, kterou poskytl hodonínským policistům jejich nadřízený. Vulgární nahrávku předali policisté Právu.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Instruktáž hodonínských policistů byla plná vulgarit, šéf se omluvil

Kdyby z více než šestiminutové nahrávky zmizela sprostá slova, stačily by na její přehrání zhruba čtyři minuty. Vulgárním pojmenováním poskytovatelky sexuálních služeb a jejího „pracovního nářadí“ naštvaný policista bohatě proložil svůj monolog, v němž zpočátku podřízeným pouze vytýkal nedůsledný postup, kterým zřejmě prováděli kontrolu osoby, zda neukrývá zbraň. Ve zlosti jim vysvětloval, co vše je třeba udělat při osobní prohlídce.

 

„Zbraň není tank, zbraň je všechno, třeba i plátek pilky, přilepený na druhé straně občanky,“ nadával policista na nahrávce, aby se později dostal i na téma pracovní morálky a srovnání práce u policie se zaměstnáním u soukromníka, kde by jeho podřízení prý nepřežili ani tříměsíční zkušební dobu.

„Ráno dyž sa sem dojde, nechcu vidět nikeho p…, že první co je, že si míšá kafé a tady že žere. Nažerte sa doma k… Přestávka je po pěti hodinách pracovní doby,“ zaznělo mimo jiné v relativně méně vulgární části šestiminutového monologu. Když se jeden z podřízených ozval, jestli musí poslouchat projev plný vulgárností, stal se sám terčem kritiky.

Policie původ nahrávky přiznala

„Nebudeme nijak mlžit. Záznam, o kterém mluvíte, je skutečně autentický a pochází z našeho hodonínského inspektorátu cizinecké policie. Stal se již předmětem vyšetřování skupiny vnitřní kontroly a policista ze záznamu, byl za své jednání již potrestán,“ uvedl mluvčí brněnského ředitelství cizinecké policie Roman Pittner.

Jednalo se o policistu ve funkci vedoucího směny, který se k uvedenému proslovu přiznal. „Vysvětlil, že se jednalo o zkratové jednání v důsledku předchozích problémů a svého jednání lituje. V jeho případě byl uloženým trestem platový postih,“ dodal Pittner.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků