Hlavní obsah
Helena Fibingerová Foto: Petr Horník, Právo

Helenu Fibingerovou okradli o šperky za 700 000 korun

Jednašedesátiletá žena z Prahy přišla při návštěvě hřbitova v Uherském Ostrohu na Slovácku minulý pátek o šperky za téměř 700 000 korun. Kabelku s cennostmi a penězi z auta sebral neznámý zloděj, který rozbil boční okénko. Dobře informovaný zdroj ČTK řekl, že poškozenou byla bývalá koulařka a členka Rady České televize Helena Fibingerová.

Helena Fibingerová Foto: Petr Horník, Právo
Helenu Fibingerovou okradli o šperky za 700 000 korun

"Omlouvám se, ale k této záležitosti se nebudu vyjadřovat," řekla Fibingerová.

Policie po pachateli pátrá, za krádež mu hrozí až osm let vězení, informoval v pondělí mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Kabelku s cennostmi žena podle policie schovala zezadu pod sedadlo spolujezdce a zamaskovala ji polštářkem a igelitovou taškou. Černé terénní auto zamkla a odešla na hřbitov. "Bylo asi půl hodiny po poledni. Žena zhruba hodinu upravovala hrob a pobývala na hřbitově, pak se vrátila k autu. S hrůzou zjistila, že boční okno auta je rozbité a ze skrýše zmizela kabelka," popisoval Mergental.

V módní kabelce se zlatým kováním byly doklady, osobní věci, ale také šperky, náhrdelník, náramky, náušnice, prsteny, řetěz. Kromě toho měla žena v tašce odloženo i 45 000 korun v hotovosti.

Policisté vyzývají případné svědky, kteří by měli jakékoliv poznatky k pachateli nebo ke krádeži samotné, ať se obrátí na linku 158.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků