Hlavní obsah
Havárie lokomotivy v 60. letech Foto: Ferdinand Löffelmann starší

Havárie vlaku v Radotíně nebyla první. Před šedesáti lety tam z trati vyjela parní lokomotiva

Středeční nehoda nákladního vlaku v pražském Radotíně nebyla v těchto místech první. Téměř před šedesáti lety tam na stejné vlečce stejným způsobem vyjela z tratě parní lokomotiva. Novinkám se podařilo získat historické snímky z této nehody.

Havárie lokomotivy v 60. letech Foto: Ferdinand Löffelmann starší
Havárie vlaku v Radotíně nebyla první. Před šedesáti lety tam z trati vyjela parní lokomotiva

„Fotografie byly otisknuty někdy v roce 1961 nebo 1962, přesné datum neznáme. Nebyl to osobní vlak, tehdy tam byla železniční betonová zarážka, kterou lokomotiva urazila a sjela dolů. Pravděpodobně šlo i o stejnou chybu, že přehlédl návěstidlo,“ řekl Novinkám Jiří Bárta člen Letopisecké komise Radotín, kterému fotografie poskytla vnučka autora Ferdinanda Löffelmanna staršího.

Jaké následky tehdejší nehoda měla, nevěděl.

Havárie lokomotivy v 60. letech

Foto: Ferdinand Löffelmann starší

Následky středeční havárie vlaku zatím odstraněny nebyly. Jeden z vykolejených vagónů byl vyproštěn v noci na čtvrtek, druhý vagón, který z trati sjel, bude vyprošťovat speciální vlak v noci na pátek. „Organizují to naši dispečeři s kolegy ze SŽDC, pojede tam kolejový jeřáb z Děčína,“ řekl ve čtvrtek Novinkám mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Havárie lokomotivy v 60. letech

Foto: Ferdinand Löffelmann starší

Nákladní vlečka je v soukromých rukou, proto České dráhy ani SŽDC nechtějí blíže událost komentovat s tím, že ji vyšetřuje Drážní inspekce. Její mluvčí Martin Drápal ve čtvrtek uvedl, že první odhad škody byla vyčíslen na 1,1 miliónu korun.

Podobné nehody jako je ta dnešní (28.2.2018), se v Radotíně již staly. Autorem fotografie z 60. let je Ferdinand Löffelmann starší.

Zveřejnil(a) Radotín (Praha 16) dne 28. únor 2018

Nehoda nákladního vlaku se stala ve středu kolem deváté hodiny ráno. Vykolejily dva poslední vagóny vlaku a jeden z nich sjel ze slepé koleje z mostku na chodník pro pěší. Zranil se 58letý posunovač, kterého záchranáři převezli do nemocnice. [celá zpráva]

BEZ KOMENTÁŘE: Vykolejený vlak Radotín

Video: Novinky

Drážní inspekce následně uvedla, že tam došlo k nedovolené jízdě posunového vlaku za návěstidlo zakazující jízdu. Případem se zabývají také policisté, kteří zjišťují, zda nebyl spáchán trestný čin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků