Hlavní obsah

Havárie dvou kamiónů u Starého Jičína, řidič bojuje o život

Dva zranění, z toho jeden v ohrožení života, a škoda přes čtyři milióny korun. Takový je výsledek středečního ranního střetu dvou kamiónů na rychlostní silnici I/48 u Starého Jičína na Novojičínsku.

Havárie dvou kamiónů u Starého Jičína, řidič bojuje o život

K nehodě došlo asi 100 metrů před odbočkou na obec Dub krátce před devátou hodinou. „Jednalo se o čelní srážku. Jedno z havarovaných vozidel byla cisterna, která převážela sypký materiál. K jeho úniku naštěstí nedošlo,“ uvedl novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Při nehodě se těžce zranil jednapadesátiletý řidič kamiónu, který přejel do protisměru. Muž zůstal zaklíněn v kabině, ven ho dostali až hasiči.

„Utrpěl mnohočetná vážná poranění v oblasti hlavy, končetin a hrudníku,“ popsal mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl s tím, že pacient byl uveden do umělého spánku a letecky byl přepraven na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Podle mluvčího fakultní nemocnice Tomáše Oborného byl po převozu operován. „Jeho stav je ovšem kritický,“ dodal Oborný.

Druhým zraněným byl šoférův spolujezdec, devětačtyřicetiletý muž. Ten utrpěl poranění v oblasti zad středně těžkého až těžkého charakteru. Toho záchranáři převezli na chirurgickou ambulanci nemocnice v Novém Jičíně.

Proč řidič kamiónu přejel do protisměru, kde narazil do cisterny, není v tuto chvíli jasné. Dechová zkouška řidiče cisterny byla negativní. Předběžná škoda na vozidlech, poničených svodidlech a převáženém materiálu přesahuje čtyři milióny korun. Až do poledne byla silnice neprůjezdná v obou směrech, nyní řídí policisté dopravu na místě kyvadlově.

„V místě nehody nadále probíhá přečerpávání poškozené cisterny, ve které se nachází sypký materiál,“ doplnil policejní mluvčí Tomšík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků