Hlavní obsah
Požár v Libavé Foto: HZS Olomouckého kraje

Hasiči zlikvidovali požár v Libavé

Od sobotního večera zasahovali hasiči u rozsáhlého požáru, který zachvátil plochu o rozloze zhruba deseti hektarů ve vojenském prostoru Libavá na Olomoucku. V noci na neděli kvůli němu vyhlásili třetí stupeň poplachu. Výše způsobené škody na porostu je zatím odhadována na dva miliony korun.

Požár v Libavé Foto: HZS Olomouckého kraje
Hasiči zlikvidovali požár v Libavé

„Zásah byl ukončen o půl šesté ráno,“ řekl Právu v pondělí mluvčí hasičů Zdeněk Hošák s tím, že příčina vzniku požáru je předmětem šetření. „Objasnit ji bude zřejmě velmi obtížné,“ poznamenal Hošák.

Na likvidaci požáru se podílelo patnáct jednotek hasičů. Zásah jim komplikoval vítr i těžko přístupný, extrémně kopcovitý terén těžko dostupný pro příjezd cisternových vozidel. Hasiči museli na několika úsecích natáhnout desítky metrů hadicového vedení. Vodu čerpali z místních rybníků.

„Jednotky místa postupně procházely, rozhrabávaly a prolévaly ohniska. Požár postihl plochu, kde byla mýtina, dvouleté i desetileté stromy,“ konstatoval Hošák.

Požár vypukl v oblasti Velké Střelné zhruba pět kilometrů od Města Libavá. Nemá přitom souvislost s vojenskou činností. „O víkendu nebyl ve výcvikovém prostoru ani voják, nestřílelo se, požár tak nebyl důsledkem vojenské činnosti,“ zdůraznil přednosta újezdního úřadu Ladislav Zakuťanský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků