Hlavní obsah
 

Hasiči na Karvinsku převrátili cisternu, 24letý spolujezdec zemřel

Těžká nehoda cisterny dobrovolných hasičů zaměstnala v pátek večer policii, záchranáře i hasiče na silnici mezi Karvinou a Havířovem. Podle informací z místa se vážně zranili dva hasiči, jeden z nich, 24letý mladík, zraněním na místě podlehl.

 
Hasiči na Karvinsku převrátili cisternu, 24letý spolujezdec zemřel

„Při jízdě po silnici č. 474 ve směru od Karviné na Havířov, poblíž Horní Suché, narazil (řidič) z dosud nezjištěných příčin do pravých svodidel. Vozidlo sjelo po nárazu mimo komunikaci a převrátilo se na střechu,” uvedla v sobotu mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

V místě se v době nehody tvořila ledovka, stala se v místech, kde je kvůli důlním vlivům zvlněná silnice. Podle velitele zásahu bylo nutné postupovat velmi opatrně. Pomocí více hydraulických vyprošťovacích zařízení a další speciální vyprošťovací techniky se snažili mimořádně složitě vyprostit postižené hasiče.

První z nich, dvaadvacetiletý řidič cisterny, byl vyproštěn zhruba za hodinu po příjezdu první jednotky hasičů. Okamžitě byl předán do péče záchranářů a přepraven do nemocnice.

Na vyproštění druhého ze zaklíněných hasičů byly potřeba další zhruba tři hodiny. Čtyřiadvacetiletý hasič bohužel svým zraněním na místě nehody podlehl.

Nehoda cisterny dobrovolných hasičů na Karvinsku

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Policisté případ řeší jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Škoda se předběžně odhaduje na 200 tisíc korun.

Ledovka v pátek večer trápila řidiče na Karvinsku i na Ostravsku a způsobila několik nehod.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků