Hlavní obsah
 

Gang, který nelegálně obchodoval s naftou, pochytali celníci

Organizovanou skupinu osob, která nelegálně obchodovala s motorovou naftou, zadrželi v minulých dnech olomoučtí celníci.

 
Gang, který nelegálně obchodoval s naftou, pochytali celníci

„Pachatelé dopravili na naše území bezmála 1,3 miliónu litrů minerálního oleje. Celníci tak zabránili daňovému úniku, který byl předběžně vyčíslen na více než 23 miliónů korun,“ informovala Právo v pondělí mluvčí Celního ředitelství Olomouc Marie Bortlová.

Úspěšným zásahem 26. a 27. ledna vyvrcholila závěrečná část operace „JIH“, která byla zaměřena na obchodování s nezdaněnou naftou. Organizovaná skupina pachatelů pořizovala technické oleje od německé společnosti. Zboží nakládali v Rakousku a dodávali je v plastových kontejnerech o objemu tisíc litrů do České republiky. Deklarovali je jako zboží, které nepodléhá spotřební dani.

„To však dále prodávali jako motorovou naftu, aniž by přiznali a zaplatili spotřební daň a daň z přidané hodnoty,“ uvedla Bortlová s tím, že na realizaci závěrečné části akce se podíleli nejen celníci z odboru pátrání celního ředitelství, ale také zlínští kriminalisté.

Naftu černí obchodníci dodávali v plastových kontejnerech o objemu tisíc litrů.

Foto: Celní ředitelství Olomouc

Společně zadrželi devět osob české národnosti, provedli 17 domovních prohlídek, 18 prohlídek jiných prostor, zajistili jedno nákladní a šest osobních vozidel, tankovací zařízení, sedm čerpadel a necelých 16 tisíc litrů minerálních olejů.

„Všem devíti osobám bylo sděleno obvinění ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a tři z nich jsou stíhány vazebně. Pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ informovala dále mluvčí a dodala, že loni olomoučtí celníci zadrželi a nepropustili na český trh více než 160 tisíc litrů nezdaněných minerálních olejů a zabránili tak úniku na daních ve výši dvou miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků