Hlavní obsah
Policie před Fakultní nemocnicí v Ostravě Foto: Aleš Honus, Právo

Fotku masakru v ostravské čekárně pořídil policista

Policii se podařilo po více než měsíci od masakru v čekárně ostravské fakultní nemocnice, který způsobil vrah Ctirad Vitásek, vypátrat autora fotografie postřílených obětí, která se ještě ve stejných dnech objevila na sociálních sítích. Policie v úterý oznámila, že fotku z monitoru jedné z kamer pořídil jeden ze zasahujících policistů. Nyní ho za to čeká trest.

Policie před Fakultní nemocnicí v Ostravě Foto: Aleš Honus, Právo
Fotku masakru v ostravské čekárně pořídil policista

Fotografie krvavého masakru, která zobrazovala několik obětí ležících na podlaze čekárny, se na Facebooku objevila několik hodin po činu. Následně se rozeběhlo vyšetřování, které přineslo nečekaný výsledek.

Fotografie pořízená záznamem bezpečnostní kamery v čekárně. Pro dokreslení situace, která nastala po střelbě na místě činu, zveřejňujeme jako dokument její menší část, bez obětí. Únik fotografie vyšetřuje policie.

Foto: archiv

„Provedeným šetřením jsme zjistili, že uvedená fotografie byla pořízena policistou Městského ředitelství Ostrava v rámci přijímaných opatření a prováděného šetření k danému skutku. Do současné doby se však nepodařilo zjistit osobu, která uvedenou fotografii zveřejnila na sociálních sítích,“ uvedla mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Šetření však podle ní nadále probíhá, a to jak ze strany policistů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, tak rovněž odborem vnitřní kontroly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků