Hlavní obsah
V pražském kasínu Happy Day na Václavském náměstí zasahovala v sobotu ráno finanční správa. Foto: ČTK

Finanční správa podnikla zátah na dvě kasina. Dlužila státu milióny korun

Finanční správa v sobotu ráno zasahovala u provozovatelů loterií a v kasinech. Zátah se odehrál na dvou místech v ČR. Mezi jedno patří kasino v centru Prahy na Václavském náměstí. Podle mluvčí Generálního finančního ředitelství Jitky Ježkové dluží provozovatelé státu na odvodech z loterií a přímých a nepřímých daních zhruba 20 miliónů korun.

V pražském kasínu Happy Day na Václavském náměstí zasahovala v sobotu ráno finanční správa. Foto: ČTK
Finanční správa podnikla zátah na dvě kasina. Dlužila státu milióny korun

"Jedná se o nedoplatky na loterijním odvodu a na dalších daňových povinnostech," řekl náměstek ministra financí Ondřej Závodský, který byl přítomen zásahu v Praze na Václavském náměstí. Akce nazvaná Fata je podle něj výsledkem spolupráce ministerstva financí, Generálního finančního ředitelství a Celní správy.

"Při exekuci byly zabaveny peníze v hotovosti, hrací přístroje, automobily a jiné movité věci," uvedla Ježková. Celníci a pracovníci finanční správy zasahovali na Václavském náměstí v kasinu Happy Day.

Obvinění podle Závodského v případu padnout nemusí, pokud se podaří vybrat nedoplatky. Totéž platí pro další fungování kasin. Pokud nebude nutné při placení nedoplatků použít jejich jistinu, nic nebrání jejich dalšímu provozu.

Vchod do kasina hlídali dva muži v černých uniformách s nápisem Celní správa, před domem bylo zaparkováno několik aut se stejným označením. Zástupci společnosti se k zásahu nechtěli vyjádřit.

O dva tisíce herních zařízení méně

Češi loni prosázeli celkem asi 124 miliard korun. Nejvíce z toho, 51,4 miliardy korun, připadlo na interaktivní videoloterijní terminály. Vyplývá to ze statistiky výsledků provozování loterií a jiných podobných her za rok 2013, kterou v polovině července zveřejnilo ministerstvo financí.

Z celkové výše prosázených sázek se hráčům na výhrách vrátilo 95,3 miliardy korun, provozovatelům tak zůstalo 28,6 miliardy korun.

V poslední době i na nátlak občanských sdružení a iniciativ zpřísnila řada obcí boj proti hazardu. Ministerstvo financí na začátku dubna uvedlo, že na základě obecních zákazů provozu videoloterijních terminálů rozhoduje o odnětí licencí pro více než deset tisíc herních automatů.

Ke konci letošního března ministerstvo evidovalo téměř 59 000 technických herních zařízení, tedy o zhruba dva tisíce méně než na konci loňska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků