Hlavní obsah
Ostrava 9.8.2017 Fajna Dílna se otevřela v Ostravě. Foto: Josef Zajíc

Expolicista půjde za postřelení kamaráda na šest let do vězení

Bývalý policista Pavel Štembera půjde na šest let do vězení za to, že ze žárlivosti postřelil svého kamaráda. V odvolacím jednání o tom ve středu pravomocně rozhodl pražský vrchní soud, který trest proti říjnovému verdiktu krajského soudu o dva a půl roku zvýšil.

Ostrava 9.8.2017 Fajna Dílna se otevřela v Ostravě. Foto: Josef Zajíc
Expolicista půjde za postřelení kamaráda na šest let do vězení

Štembera byl původně odsouzen za ublížení na zdraví, odvolací senát však jeho čin přehodnotil na pokus vraždy. Učinil tak, i když poškozený uznal, že ho útočník nechtěl zastřelit. Třicetiletý bývalý policista letos v únoru postřelil v opilosti do krku svého o čtyři roky mladšího kamaráda Víta Vavrocha. Zaútočil na něj proto, že ho podezříval z mileneckého vztahu se svou manželkou. 

Štembera si všiml, že jeho manželka tráví hodně času s Vavrochem a přečetl si i několik SMS zpráv na jejím telefonu, v nichž ji Vavroch oslovoval "zlato".

8. února se posílil alkoholem a vypravil se za Vavrochem. Vzal si s sebou revolver, ulomenou nohu od židle a boxer. Do Vavrocha strkal nejprve nohou od židle a vyhrožoval mu. Poté vystřelil do vzduchu a krátce na to přiložil zbraň k jeho hrudníku. V té chvíli vyšla rána. Štembera u soudu tvrdil, že revolver vystřelil nešťastnou náhodou.

"Nechtěl jsem Vítka postřelit ani zastřelit. Chtěl jsem jen, aby nechal mou ženu na pokoji," uvedl odsouzený. Že ho chtěl jen zastrašit, potvrdil i sám Vavroch, ale soud to neovlivnilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků