Hlavní obsah
 

Dva muži zbili v Pardubicích bezdomovce, pak skákali po policejním autě

Dva muži napadli podle policie v srpnu v Pardubicích bezdomovce. Když přijela na pomoc přivolaná hlídka, útočníkům se zalíbilo policejní auto. Skákali po něm a vylili na něj alkohol. Policisté je o chvíli později zadrželi.

 
Dva muži zbili v Pardubicích bezdomovce, pak skákali po policejním autě

Policisté spěchali na pomoc bezdomovcům v polovině srpna do Polabin. Muži bez domova policistům uvedli, že je zbili dva útočníci, a popsali je. Popis souhlasil s muži, kterých si hlídka všimla u svého zaparkovaného auta. Podezřelí začali utíkat a jeden z policistů se vydal za nimi, zatímco druhý čekal s napadenými na sanitku.

„Jednoho z podezřelých policista dostihl, zadržel a připoutal k lampě veřejného osvětlení, aby mohl pronásledovat i druhého podezřelého. Toho zadržel za malou chvíli také,“ uvedla mluvčí policie Dita Holečková.

Napadli bezdomovce, poškozovali policejní vozidlo a vulgárně nadávali policistům

„Nemám na Tebe nervy ty vole“ říkal policistovi jeden ze zadržených. Druhý zadržený nevěřil svým očím, když viděl kamaráda připoutaného k lampě veřejného osvětlení. Někdy je opravdu těžké udržet se na uzdě! https://www.policie.cz/clanek/nemam-na-tebe-nervy-v-le-rekl-policistum.aspx

Zveřejnil(a) Policie České republiky dne Středa 28. srpna 2019

Poškození útočníky ve věku 19 a 32 let poznali. Vzápětí hlídka zjistila, že zadržení skákali po služebním autě, polévali ho tekutinou a u toho se fotili. Do pohybu se jim auto přivést nepodařilo. Jejich „hrdinství“ natočila policejní kamera.

„Jeden z uvedených mladíků nadýchal 1,22 promile alkoholu v dechu, druhý dechovou zkoušku i odběr krve odmítl. Mladší si vyslechl obvinění z trestných činů nebezpečné vyhrožování, výtržnictví a ublížení na zdraví, druhý z trestného činu nebezpečné vyhrožování,“ konstatovala Holečková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků