Hlavní obsah
Užovka, která v Hradci Králové pokousala dva lidi. Foto: Městská policie Hradec Králové

Dva muži se snažili v Hradci Králové odchytit užovku, skončili pokousaní

Had s oranžovými čtverci vylekal v úterý několik lidí v Hradci Králové. Svědci, kteří jej spatřili, zavolali na pomoc strážníky, ale ještě před příjezdem hlídky se ho pokusili odchytit dva muži. Oba ale byli plazem pokousáni.

Užovka, která v Hradci Králové pokousala dva lidi. Foto: Městská policie Hradec Králové
Dva muži se snažili v Hradci Králové odchytit užovku, skončili pokousaní

"Vzhledem k tomu, že na místě nebylo možné určit, o jaký druh se jedná, byla přivolána i záchranná služba. Herpetolog městské policie nakonec určil, že se nejedná o jedovatý druh, ale o užovku červenou," řekla mluvčí strážníků Eva Čížková.

Užovka byla po odchycení umístěna do karantény a muži propuštěni z ošetření.

Zaběhlo se i sele

Netrvalo dlouho a strážníci zasahovali u dalšího zvířete. Nedaleko nalezli pracovníci jedné z firem ve skladu zaběhnuté sele divokého prasete. Strážníci zvíře odchytli a převezli do péče lesnímu hospodáři z hradeckých lesů.

"Myslivci upozorňují, že není třeba každé mládě zachraňovat. V jarních měsících je mnoho mláďat, která pouze vypadají, že jsou opuštěná. Jejich rodiče se však často nacházejí nedaleko a o svá mláďata se postarají. Důležité je na ně nesahat,“ dodala Čížková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků