Hlavní obsah
 

Drama při požáru: Padající střecha v Drnovicích málem pohřbila hasiče

Jen několik metrů dělilo dobrovolné hasiče od možné tragédie, když hasili v pátek požár kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Rozpálené budově se totiž zřítila střecha ve chvíli, kdy bylo uvnitř několik záchranářů. Záběry z nebezpečného zásahu zveřejnili v pondělí dobrovolníci z Drnovic.

 
Drama při požáru: Padající střecha v Drnovicích málem pohřbila hasiče

Záběry pořídil jeden z hasičů kamerou připevněnou na helmě. Je na nich vidět, jak uvnitř silně zakouřené budovy míří hadicí proud vody směrem ke stropu.

Střecha se zřítí a během okamžiku se záchranáři ocitnou v těsné blízkosti hořících trosek. Stačilo pár metrů a zásah by skončil tragicky. Uvnitř hasili nejméně tři muži.

Mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška uvedl, že zřícení stropu nebylo možné předpokládat a jeho dobrovolní kolegové podle něj odvedli bezchybnou práci.

Hašení kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku

Video: HZS Jihomoravského kraje

Jihomoravští hasiči zasahovali v Drnovicích v pátek od jedenácté hodiny dopoledne do odpoledne, kdy se podařilo dostat požár pod kontrolu. Na místo vyslali také speciální zařízení Cobra, kterým lze řezat stavební konstrukce. [celá zpráva]

Hasiči likvidují požár kulturního domu.

Foto: HZS Jihomoravského kraje

Vyšetřovatelé vyčíslili předběžně škodu na 20 miliónů korun. Příčina požáru je zatím neznámá, okolnosti vyšetřuje kromě hasičů také policie, která má zjistit, zda šlo o cizí zavinění, nebo naopak.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků