Hlavní obsah
Argentinská doga. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Doga na jihu Čech pokousala dvě ženy, majiteli hrozí dva roky

Z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti obvinila policie v Českých Budějovicích 39letého majitele psa plemene argentinská doga. Zvíře podle vyšetřovatelů zranilo dvě ženy, když ho vedl chovatel venku na procházce bez náhubku. Muži hrozí až dvouleté vězení.

Argentinská doga. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Doga na jihu Čech pokousala dvě ženy, majiteli hrozí dva roky

Policie v případu vyšetřovala okolnosti dvou incidentů týkajících se stejného muže a jeho psa, první se odehrál v květnu v Českých Budějovicích, druhý o několik měsíců později v Hluboké nad Vltavou. V krajském městě se podle kriminalistů pes ohnal po ženě, která procházela kolem, a kousl ji. „Došlo ke zranění s následnou dobou léčení několik měsíců,“ sdělil v pondělí mluvčí policie Milan Bajcura.

Stejná situace, kdy šel muž s dogou na vodítku a bez náhubku, nastala za pár měsíců v Hluboké nad Vltavou. „Pes se ohnal po procházející ženě a tentokrát jí způsobil lehké zranění. Přesto musela žena vyhledat ošetření ve zdravotnickém zařízení a pár dnů byla v pracovní neschopnosti,“ upřesnil mluvčí.

Na základě lékařských zpráv a vyšetřování policie muže koncem minulého týdne obvinila z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Muž podle Bajcury rovněž porušil paragraf občanského zákoníku, který hovoří o tom, že člověk má povinnost zachovat se v rámci daných okolností tak, aby „nedošlo k nedůvodné újmě na svobodě, životě, zdraví nebo na vlastnictví“ někoho jiného.

„Pes za své chování není pochopitelně zodpovědný, to je jeho majitel, který nepoužíval náhubek a podcenil výcvik tohoto plemene,“ dodal Bajcura.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků