Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Dodávka smetla na Šumpersku seniorku, pro zraněnou letěl vrtulník

Dodávkový vůz srazil ve středu v obci Kosov na Šumpersku pětasedmdesátiletou chodkyni. Ženu musel z místa transportovat vrtulník do Fakultní nemocnice v Olomouci. Okolnosti vážné nehody vyšetřuje policie.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Dodávka smetla na Šumpersku seniorku, pro zraněnou letěl vrtulník

Nehoda se stala před desátou hodinou dopoledne. „Z dosud přesně nezjištěných příčin došlo ke střetu dodávkového vozu s 75letou chodkyní. Při střetu utrpěla seniorka vážná zranění. Z místa nehody byla letecky transportována do nemocnice v Olomouci,“ řekla Právu policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Urbanové museli záchranáři u ženy na místě provádět krátce i resuscitaci. „Po základním ošetření, zajištění a převedení na umělou plicní ventilaci byla s těžkými poraněními transportována letecky na oddělení urgentního příjmu olomoucké fakultní nemocnice,“ dodala Urbanová.

Řidič dodávky se podle Vybíhalové podrobil dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. „Přesné příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, jakož i míra zavinění obou účastníků, jsou předmětem dalšího šetření policistů,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků