Hlavní obsah

Divačku při motoristické show zranil kámen

Patnáctiletá divačka utrpěla v sobotu odpoledne zlomeninu nosu na exhibiční přehlídce terénních aut nedaleko areálu Shopping Parku v Ostravě-Zábřehu. Případ vyšetřuje policie, která se zabývá mimo jiné i tím, zda pořadatelé dostatečně zabezpečili divácký sektor před rizikem zranění.

Divačku při motoristické show zranil kámen

Událost se stala kolem 14. hodiny ve chvíli, kdy při průjezdu terénního vozidla Tatra 815 odlétl od kola kámen a mladou divačku, která přehlídku sledovala se svými rodiči, zasáhl přímo do tváře. „Dívka utrpěla zlomeninu nosu,“ potvrdila mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Policie nyní zkoumá, zda při pořádání free-stylové přehlídky terénních aut nedošlo ze strany konkrétní osoby k naplnění znaků trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Vyšetřovatelé si vyžádají i znalecké posudky.

Letos jde v Ostravě minimálně o druhou nešťastnou událost při motoristické exhibici. Mnohem závažnější následek měla 11. října nehoda škodovky na Setkání mistrů v Ostravě. Nejspíš kvůli technické závadě sjelo ze závodní trati auto, za jehož volantem seděl šestnáctiletý závodník, a srazilo třiapadesátiletého muže, který závody sledoval. Muž po několika hodinách v nemocnici zemřel.

Po nehodě se nechalo slyšet několik odborníků s tvrzením, že trať nebyla zabezpečena tak, jak je na podobných přehlídkách zvykem. Policie ale zatím nikoho neobvinila.

„V současné době čekáme na výsledky znaleckého posudku a také na výpovědi několika svědků, kteří mají bydliště v různých částech republiky,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků