Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Devítiletá dívka se málem uškrtila v lanovém centru, byla v bezvědomí

V dětském lanovém centru na šumavské Modravě málem došlo ve středu k tragédii. Pro devítiletou holčičku se tady adrenalinový zážitek změnil v boj o život. Ve zhruba šestimetrové výšce jí lana sevřela krk a začala se dusit, přičemž na krátkou dobu ztratila vědomí.

Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Devítiletá dívka se málem uškrtila v lanovém centru, byla v bezvědomí

„Pacientku mladší patnácti let jsme transportovali vrtulníkem do plzeňské fakultní nemocnice již při vědomí,“ potvrdila Právu mluvčí záchranky Maria Svobodová.

Policie případ vyšetřuje pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Podle zjištění Práva se incident stal při tzv. sjezdu, když si dívka nejspíš špatně připnula zajišťovací karabiny bezpečnostního postroje.

„Tím došlo k zaseknutí pojezdové lanovky na laně a ona zůstala viset šest metrů nad zemí připnutá k lanu a držící se madla. Jelikož se už nemohla udržet, pustila se, přičemž došlo k napnutí obou lan připnutých u postroje, která jí sevřela krk a začala ji škrtit,“ popsal Právu nehodu zdroj obeznámený s případem.

Dívku podle něho odřízli z lan přihlížející svědci. „Byla patřičně proškolena a na místě byl přítomen také instruktor,“ sdělil provozní manažer parku Jiří Jeřábek. Více se k celé záležitosti nechtěl vyjadřovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků