Hlavní obsah
 

Dealer na útěku hodil pervitin labutím, včas zasáhl veslující skifař

Prchající 26letý drogový dealer v úterý při honičce s policií odhodil v Praze do Vltavy několik balíčků s pervitinem. S posbíráním drogy z vody pomohl policistům kolem plující skifař. Většinu balíčků našel. Na jeden z nich si ovšem ”brousila zuby” jedna z labutí.

 
Dealer na útěku hodil pervitin labutím, včas zasáhl veslující skifař

Na dealera narazili policisté v úterý dopoledne na Palackého mostě. Podezřelý byl tím, že s marihuanou v ústech málem vjel na kole přímo pod houkající sanitku. Proto se ho hlídka rozhodla zkontrolovat.

„Během kontroly pak cyklista před policisty začal utíkat, přičemž z mostu odhazoval pytlíčky s drogou,“ uvedla ve čtvrtek pražská policejní mluvčí Iveta Martínková. Policisté muže zanedlouho chytili a zpacifikovali.

Dealera zadržela policie

Foto: Policie ČR

„Jeden ze zasahujících policistů navíc duchapřítomně seběhl k řece, kde požádal o pomoc projíždějícího skifaře. Ten policistům vyšel vstříc a z hladiny řeky posbíral šest sáčků ze sedmi, ovšem poslední se mu najít nepodařilo,“ informovala Martínková.

Labuť měla na pervitin chuť

Na poslední sáček s pervitinem si už začala ”brousit zuby” kolem plující labuť, která se drogu dokonce pokusila ochutnat. Před zdrogováním ji ovšem zachránili dorazivší příslušníci poříčního oddělení.

Prchající mladík drogy odhodil do Vltavy

Foto: Policie ČR

„Policisté po vylovení všech sáčků zjistili, že obsahují pervitin o hmotnosti pěti gramů, což je trojnásobně větší množství přesahující hranici trestného činu,“ doplnila mluvčí. Zkouška na přítomnost drog v těle navíc prokázala, že mladík měl v krvi nejen marihuanu, ale právě i pervitin.

Šestadvacetiletému dealerovi nyní hrozí až dvouleté vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků