Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Dceři dal vysoký plat, aby získala velkou nemocenskou

Málo známý, ale nikoliv neobvyklý případ řešili policisté z hospodářské kriminálky v Uherském Hradišti. Za hranici zákona se podle nich dostal podnikavý otec, který chtěl přilepšit své dceři a zneužil dávky nemocenského pojištění.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Dceři dal vysoký plat, aby získala velkou nemocenskou

„Muž začátkem roku zaměstnal ve své firmě dceru, a to na dobu určitou. Již dopředu ale věděl, že jakmile dcera nastoupí do zaměstnání, po několika dnech půjde na nemocenskou.

„Její zaměstnanecký poměr byl tak ryze účelový a fiktivní s cílem vylákat dávky nemocenského pojištění,“ řekla policejní mluvčí Milena Šabatová. V pracovní smlouvě otec své dceři uvedl plat včetně prémií bezmála sto tisíc korun.

Z konečné částky se pak vypočítala výška nemocenských dávek. Za osm měsíců tak stát jeho dceři vyplatil nemocenskou ve výši dvě stě sedmdesát tisíc.

„Muž u výslechu uvedl, že chtěl, aby se dcera měla na nemocenské dobře. I přesto, že svého činu lituje, si vyslechl obvinění z trestného činu podvodu,“ konstatovala mluvčí. Za „dobrý skutek pro svou dceru“ se otec od ní může na několik let odloučit. Hrozí mu až pětileté odnětí svobody.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků