Hlavní obsah
V těchto místech řidič vyjel ze silnice a prorazil plot. Foto: Patrik Biskup, Právo

Další průšvih plzeňské zásahovky. Jejího člena obvinili za nehodu v opilosti

Plzeňská policejní zásahová jednotka si svou reputaci zřejmě jen tak nenapraví. Po trestním stíhání za zneužití pravomoci jednoho z velících důstojníků za zákrok z loňského roku se zbraní proti řidiči v Plzni se do maléru dostal další její příslušník.

V těchto místech řidič vyjel ze silnice a prorazil plot. Foto: Patrik Biskup, Právo
Další průšvih plzeňské zásahovky. Jejího člena obvinili za nehodu v opilosti

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ho nyní obvinila z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Podle státního zástupce Romana Šustáčka měl letos na jaře v opilosti bourat na Domažlicku se svým vozidlem a z místa nehody utéci. K havárii došlo 15. dubna. Podle tehdejší policejní relace neznámý řidič jedoucí v osobním automobilu Škoda Superb kolem šesté ráno mezi obcemi Hluboká a Loučim u křižovatky na Dobříkov vyjel z nezjištěných příčin vpravo mimo komunikaci, kde nejprve prorazil kovový plot u rodinného domu, poté pokračoval v jízdě několik desítek metrů dlouhou zahradou, na jejímž konci znovu projel plotem, a skončil v potoce.

„Slyšela jsem hroznou ránu. Podívala jsem se z okna a za domem bylo auto zapíchnuté čumákem v potoce. Kolem něj pobíhal nějaký mladší muž, držel se za hlavu a pak odešel,“ popisovala Právu bezprostřední okamžiky po nehodě majitelka domu.

Po jízdě zahradou prorazil řidič zadní plot a skončil v potoce.

Foto: Patrik Biskup, Právo

Myslela si, že auto ukradl

Nejdříve ji napadlo, že když jde od auta pryč, tak ho asi ukradl. „Když jsme pak s manželem vyšli ven, na zahradě bylo doslova boží dopuštění. Proražené ploty, rozdrcené stromky a na zemi kusy plastů. Volali jsme hned policii,“ dodala žena.

„Neznámý řidič nehodu ne­ohlásil a z místa odešel. Technická závada jako příčina nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna. Na vozidle vznikla škoda 100 tisíc korun a na zničeném oplocení 70 tisíc korun,“ stojí dále v hlášení.

Podle Šustáčka se obviněný policista na místo nehody za nějakou dobu vrátil a tvrdil, že vozidlo řídil jeho otec. Přesto se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve.

„Po zpětném propočtu hladiny alkoholu zjištěné z provedené krevní zkoušky se ukázalo, že v době nehody měl obviněný v těle více než promile alkoholu. Na základě svědeckých výpovědí a po vyhodnocení biologických stop z airbagu řidiče nemám pochybnosti o tom, že za volantem tehdy seděl právě obviněný,“ dodal žalobce.

Podle informací Práva policista po sdělení obvinění odmítl vypovídat. Postaven mimo službu zatím nebyl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků