Hlavní obsah
 

Dal si pár panáků vodky a ujížděl policii. Honičku ukončil až zastavovací pás

Třiadvacetiletý řidič na Zlínsku měl v krvi dvě promile alkoholu a ulicemi uháněl až 100 km/h. Případ se odehrál v únoru, mluvčí policie Monika Kozumplíková o něm informovala ve středu a poskytla videozáznam z pronásledování.

 
Dal si pár panáků vodky a ujížděl policii. Honičku ukončil až zastavovací pás

Na policii se nejprve obrátil oznamovatel, který uvedl, že od čerpací stanice v Otrokovicích odjíždí řidič, který chvíli předtím pil alkohol. Policisté ho chtěli zastavit, muž ale ujížděl a zrychloval až na 100 km /h. Takto ujel sedm kilometrů do Malenovic.

„Až zastavovací pás donutil mladého řidiče zastavit. Řidič po kontrole dokladů odmítl dechovou zkoušku a s policisty nechtěl spolupracovat. Navíc předstíral, že neumí mluvit česky,“ informovala Kozumplíková.

Cizinec skončil na služebně a podrobil se lékařskému vyšetření, které ukázalo, že v krvi měl více než dvě promile alkoholu. Pod sdělení podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky se mladík přiznal, že vypil pár panáků vodky.

Následně se bál zastavit, protože nevěděl, co bude následovat. Vypověděl také, že česky umí, protože zde žije a pracuje několik let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků