Hlavní obsah
Ilustrační snímek. Foto: Petr Horník, Právo

Čtrnáctkrát trestaného zloděje chytil okradený

Číslice 15 bude zřejmě osudová pro dvaačtyřicetiletého recidivistu z Brna. Kriminalisté mu totiž v těchto dnech dokázali celkem patnáct vloupání a mnohokráte trestaný muž zřejmě skončí popatnácté ve své kriminální kariéře za mřížemi.

Ilustrační snímek. Foto: Petr Horník, Právo
Čtrnáctkrát trestaného zloděje chytil okradený

Osudným se zlodějovi, který spolupracoval i s o pět let mladší ženou, stala jeho poslední akce, kdy ho chytil sám okradený.

„Scénář byl vždy obdobný. Dvojice kradla z nedostatečně zabezpečených rodinných domků či ze společných prostor bytových domů. Nejčastěji se jednalo o elektroniku a kola, nezřídka se pachatelům nepodařilo nic odcizit a způsobili majitelům nemovitostí škodu při násilném vniknutí do objektu. Odcizené věci mizely za zlomek hodnoty v zastavárnách,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Při posledním pokusu o vloupání byl muž vyrušen majitelem bytu. Zloděj se dal na útěk, ovšem majitel ho pronásledoval několik ulic a nakonec ho dostihl.

„Pachatel se mu snažil namluvit, že chtěl v místě pouze vykonat potřebu. Majiteli však neušlo, že se snažil schovat do kapsy šroubovák. Na svůj patnáctý trest si muž počká ve vazbě,“ dodal Šváb.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků